• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia Leonarda Piwoni w Szczecinie

  dyrektor-liceum

  Dyrektor Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej

  prof. dr hab. Dariusz Dyczewski

  Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów.

  Pitagoras

  Nasza szkoła

  Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia Leonarda Piwoni
  w Szczecinie istnieje od września 2001 roku. Jest pod nadzorem pedagogicznym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i posiada uprawnienia szkoły publicznej. Uczniowie  realizują program sześcioletniej szkoły muzycznej I stopnia i ośmioletniej ogólnokształcącej szkoły w cyklu dziennym.

  W klasie VII i VIII dzieci realizują naukę przedmiotów muzycznych, które poziomem odpowiadają I i II klasie ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczoną i kompetentną kadrę pedagogów od lat związaną z edukacją.

  Ukończenie naszej szkoły pozwala na kontynuację nauki w szkole muzycznej II stopnia lub w dowolnie wybranej szkole ponadpodstawowej.

  Nasza koncepcja

  Wychodzimy z założenia, że szkoła jest drugim, obok rodzinnego domu, najważniejszym miejscem kształtowania się osobowości każdego dziecka oraz źródłem wzorców zachowań społecznych wywierającym decydujący wpływ na jego późniejsze życie. Z tego względu nasz wysiłek skierowany jest na takie jej funkcjonowanie, by naszym uczniom  dostarczać różnorodnych doświadczeń w relacjach międzyludzkich indywidualnych i grupowych, rówieśniczych oraz wobec dorosłych. Najważniejszym celem dla nas jest wychowanie kompetentnego, świadomego swojej wartości współobywatela każdej społeczności, otwartego, kreatywnego i odpowiedzialnego za losy swoje i innych ludzi.

  Cechy, które są dla nas kluczowe

  • kompetencja,
  • samodzielność,
  • odpowiedzialność,
  • uspołecznienie.

  Uczymy: Pragniemy, by każdy uczeń doświadczył sukcesu. Przekazujemy wiedzę i dajemy najlepsze z możliwych narzędzia do jej wzbogacania, porządkowania, krytycznej analizy i konstruowania konstruktywnych wniosków. 

  Rozwijamy: Troszczymy się o każdego ucznia, pozwalając mu rozwijać jego zainteresowania. Tylko ten uczeń, który dobrze pozna swoje możliwości, znajdzie sposób, by je rozwijać i osiągać wyznaczone przez siebie cele. 

  Wychowujemy: Angażujemy uczniów do działań na rzecz społeczności szkolnej i innych środowisk, wskazujemy autorytety. Uczymy samodzielności i dajemy prawo do nauki na błędach. Chcemy, by wyrośli na mądrych i empatycznych ludzi oraz świadomych i aktywnych obywateli.

  Organizacja zajęć

  Zajęcia ogólnokształcące odbywają się w systemie klasowym, muzyczne –
  w grupach, a nauka gry na instrumencie – indywidualnie. Obecnie dzieci uczą się gry na fortepianie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, gitarze, flecie, akordeonie, klarnecie, saksofonie i perkusji. Jesteśmy również otwarci na propozycję uczenia na wszystkich pozostałych instrumentach dostępnych w szkolnictwie muzycznym I stopnia.

  Nasza szkoła umożliwia osiągnięcie biegłej znajomości języków obcych. Zapewniamy 4 godziny tygodniowo nauki języka angielskiego w klasach I-VIII
  i 4 godziny języka niemieckiego w klasach starszych (IV-VIII) oraz 2 godziny niemieckiego w klasach młodszych (I-III).  W młodszych klasach nauka języka angielskiego prowadzona jest m.in metodą Hellen Doron.
  O wysokim poziomie nauczania świadczą wyniki sprawdzianu w ósmej klasie szkoły podstawowej (powyżej średniej  krajowej), a także raport z wizytacji przeprowadzonej przez Centrum Edukacji Artystycznej (specjalistyczna jednostka nadzoru Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

  Nasza szkoła uzyskała najwyższy poziom w spełnianiu wymagań w zakresie procesów zachodzących w szkole (poziom A).

  Wyróżnienia

  Na naszej stronie stosujemy pliki cookies, aby jej działanie było jak najlepsze. Dzięki nim witryna zapamiętuje również Państwa preferencje. Klikając "Akceptuj" wyrażacie Państwo zgodę na wszystkie "ciasteczka".