• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Informacja dla rodziców uczniów szkoły muzycznej

  Informacja dla rodziców uczniów szkoły muzycznej

  Informacja skierowana do uczniów i rodziców Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia Leonarda Piwoni w sprawie nauczania zdalnego.

  W zakresie nauczania gry na instrumencie lekcje zostają realizowane w następujących formach: on-line poprzez komunikatory elektroniczne: Skype, WhatsApp, Messenger: konsultacje telefoniczne z uczniami i ich rodzicami: przesyłanie filmików przez uczniów z ich grą na instrumencie, a następnie informacja zwrotna od nauczycieli z komentarzami i wskazówkami dotyczącymi jak ćwiczyć i co poprawić?

  Nauczyciele przedmiotów teoretycznych muzycznych realizują podstawę programową z danego przedmiotu poprzez uruchomioną w szkole platformę Showbie (po wcześniejszym przeszkoleniu) dla uczniów klas IV-VIII, również dla przedmiotów ogólnokształcących oraz w systemie Explain Everything. Zajęcia w klasach młodszych polegają na przesyłaniu codziennie e-maili poprzez e-dziennik: synergia.librus.pl do utworzonych grup na portalach społecznościowych Facebook, poprzez komunikator Messenger oraz grupy mailowe. Wysyłane są w ten sposób zadania i ćwiczenia utrwalające przerobiony materiał dydaktyczny oraz linki do stron edukacyjnych wspomagających proces nauczania.

  Nauczyciele zachęcają dzieci do wzięcia udziału w internetowych zabawach interaktywnych mających na celu wspomaganie procesu dydaktycznego. Ponadto uczniowie korzystają z niepublicznego kanału YouTube, założonego przez nauczycieli w celu nauki piosenek oraz obejrzenia filmików edukacyjnych.

  Powyższe działania mają na celu usprawnienie procesu dydaktycznego w okresie zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych. Nauczyciele składają tygodniowe raporty do Dyrekcji Szkoły z wyszczególnieniem zrealizowanych lekcji oraz z realizacji programu nauczania. Opisują szczegółowo, jakie efekty zostały osiągnięte w procesie dydaktycznym.

  Katarzyna Sochacka

  Wicedyrektor

   

  Na naszej stronie stosujemy pliki cookies, aby jej działanie było jak najlepsze. Dzięki nim witryna zapamiętuje również Państwa preferencje. Klikając "Akceptuj" wyrażacie Państwo zgodę na wszystkie "ciasteczka".