• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Informacja dla rodziców uczniów szkoły muzycznej

  Informacja dla rodziców uczniów szkoły muzycznej

  Informacja skierowana do uczniów i rodziców Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia Leonarda Piwoni w sprawie nauczania zdalnego.

  W zakresie nauczania gry na instrumencie lekcje zostają realizowane w następujących formach: on-line poprzez komunikatory elektroniczne: Skype, WhatsApp, Messenger: konsultacje telefoniczne z uczniami i ich rodzicami: przesyłanie filmików przez uczniów z ich grą na instrumencie, a następnie informacja zwrotna od nauczycieli z komentarzami i wskazówkami dotyczącymi jak ćwiczyć i co poprawić?

  Nauczyciele przedmiotów teoretycznych muzycznych realizują podstawę programową z danego przedmiotu poprzez uruchomioną w szkole platformę Showbie (po wcześniejszym przeszkoleniu) dla uczniów klas IV-VIII, również dla przedmiotów ogólnokształcących oraz w systemie Explain Everything. Zajęcia w klasach młodszych polegają na przesyłaniu codziennie e-maili poprzez e-dziennik: synergia.librus.pl do utworzonych grup na portalach społecznościowych Facebook, poprzez komunikator Messenger oraz grupy mailowe. Wysyłane są w ten sposób zadania i ćwiczenia utrwalające przerobiony materiał dydaktyczny oraz linki do stron edukacyjnych wspomagających proces nauczania.

  Nauczyciele zachęcają dzieci do wzięcia udziału w internetowych zabawach interaktywnych mających na celu wspomaganie procesu dydaktycznego. Ponadto uczniowie korzystają z niepublicznego kanału YouTube, założonego przez nauczycieli w celu nauki piosenek oraz obejrzenia filmików edukacyjnych.

  Powyższe działania mają na celu usprawnienie procesu dydaktycznego w okresie zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych. Nauczyciele składają tygodniowe raporty do Dyrekcji Szkoły z wyszczególnieniem zrealizowanych lekcji oraz z realizacji programu nauczania. Opisują szczegółowo, jakie efekty zostały osiągnięte w procesie dydaktycznym.

  Katarzyna Sochacka

  Wicedyrektor

   

  Previous Next
  Close
  Test Caption
  Test Description goes like this