• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Informacja o metodach nauki zdalnej w Prywatnej Szkole Podstawowej

  Informacja o metodach nauki zdalnej w Prywatnej Szkole Podstawowej

  Informacja o metodach nauki zdalnej w Prywatnej  Szkole Podstawowej L. Piwoni

  Nasza szkoła przeszła na system nauczania zdalnego już 12.03 i nieustannie doskonali formę e-learningu. 

  Uczniowie klas 4 – 8 korzystają  głównie z platformy Showbie, która pozwala na realizację zróżnicowanej formy pracy ucznia i daje wiele możliwości wzajemnego kontaktu między uczniem a nauczycielem. Jest to nowoczesna platforma, na której każdy uczeń ma swoje indywidualne konto i lekcje pogrupowane w przedmioty. Nauczyciel wprowadza tam kolejne zagadnienia wzbogacone o prezentacje, filmy i zadania. Platforma ma formę czatu, uczeń może wielokrotnie zapytać nauczyciela o zadania, poprosić o dodatkowe wyjaśnienia. Jego prace są sprawdzane i mogą być opatrzone pisemnym lub głosowym komentarzem. Jest to bardzo wydajna forma pracy, a nauczyciele wzbogacają ją dodatkowo, umieszczając tam linki do stworzonych przez siebie lekcji i prezentacji na innych bardzo nowoczesnych i sprawdzonych aplikacjach.

  Ponadto wszyscy uczniowie biorą udział w lekcjach online na platformie Webex, bądź otrzymują lekcje w formie  multimedialnych prezentacji na platformie Explain Everything.

  Od drugiego tygodnia włączyliśmy do zajęć  uczniów spotkanie z wychowawcą online na platformie Webex Meet.

  Nauczanie języka niemieckiego zostało wzbogacone przez włączenie aplikacji dzwonek.pl, na której uczniowie mogą korzystać online ze swoich ćwiczeń.

  Zadbaliśmy również o różne formy kontaktu, będące formą konsultacji z uczniami i ich rodzicami. Odbywają się one tradycyjnie przez e- dziennik, Messenger, WhatsApp, SMS, mailowo lub telefonicznie. 

  Niektórzy nauczyciele wykraczając poza obowiązki służbowe zorganizowali dodatkowe zajęcia nieobowiązkowe dla uczniów. Są to strony nauczycieli związane z nauczanym przedmiotem, które uczniowie mogą obserwować na Facebooku czy YouTube’ie.

  Początkowo zajęcia odbywały się w godzinach od 9:00 do 13:00, jednak obecnie został opracowany plan spotkań, co wynikło z obserwacji pracy uczniów  i konsultacji z rodzicami. 

  Pragniemy zaznaczyć, ze szkoła wzbogaciła narzędzia nauczycieli wyposażając ich w IPady, dokonując zakupów nowoczesnych aplikacji oraz organizując szkolenia z ich korzystania.

  Uruchomiono również konsultacje z macierzystą szkołą I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym L.Piwoni, która od lat posługuje się metodami e -learningu.

  Nie mamy jednak wpływu na narzędzia, którymi dysponują uczniowie ani na jakość połączenia internetowego. 

  Previous Next
  Close
  Test Caption
  Test Description goes like this