• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Informacja o metodach nauki zdalnej w Prywatnej Szkole Podstawowej

  Informacja o metodach nauki zdalnej w Prywatnej Szkole Podstawowej

  Informacja o metodach nauki zdalnej w Prywatnej  Szkole Podstawowej L. Piwoni

  Nasza szkoła przeszła na system nauczania zdalnego już 12.03 i nieustannie doskonali formę e-learningu. 

  Uczniowie klas 4 – 8 korzystają  głównie z platformy Showbie, która pozwala na realizację zróżnicowanej formy pracy ucznia i daje wiele możliwości wzajemnego kontaktu między uczniem a nauczycielem. Jest to nowoczesna platforma, na której każdy uczeń ma swoje indywidualne konto i lekcje pogrupowane w przedmioty. Nauczyciel wprowadza tam kolejne zagadnienia wzbogacone o prezentacje, filmy i zadania. Platforma ma formę czatu, uczeń może wielokrotnie zapytać nauczyciela o zadania, poprosić o dodatkowe wyjaśnienia. Jego prace są sprawdzane i mogą być opatrzone pisemnym lub głosowym komentarzem. Jest to bardzo wydajna forma pracy, a nauczyciele wzbogacają ją dodatkowo, umieszczając tam linki do stworzonych przez siebie lekcji i prezentacji na innych bardzo nowoczesnych i sprawdzonych aplikacjach.

  Ponadto wszyscy uczniowie biorą udział w lekcjach online na platformie Webex, bądź otrzymują lekcje w formie  multimedialnych prezentacji na platformie Explain Everything.

  Od drugiego tygodnia włączyliśmy do zajęć  uczniów spotkanie z wychowawcą online na platformie Webex Meet.

  Nauczanie języka niemieckiego zostało wzbogacone przez włączenie aplikacji dzwonek.pl, na której uczniowie mogą korzystać online ze swoich ćwiczeń.

  Zadbaliśmy również o różne formy kontaktu, będące formą konsultacji z uczniami i ich rodzicami. Odbywają się one tradycyjnie przez e- dziennik, Messenger, WhatsApp, SMS, mailowo lub telefonicznie. 

  Niektórzy nauczyciele wykraczając poza obowiązki służbowe zorganizowali dodatkowe zajęcia nieobowiązkowe dla uczniów. Są to strony nauczycieli związane z nauczanym przedmiotem, które uczniowie mogą obserwować na Facebooku czy YouTube’ie.

  Początkowo zajęcia odbywały się w godzinach od 9:00 do 13:00, jednak obecnie został opracowany plan spotkań, co wynikło z obserwacji pracy uczniów  i konsultacji z rodzicami. 

  Pragniemy zaznaczyć, ze szkoła wzbogaciła narzędzia nauczycieli wyposażając ich w IPady, dokonując zakupów nowoczesnych aplikacji oraz organizując szkolenia z ich korzystania.

  Uruchomiono również konsultacje z macierzystą szkołą I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym L.Piwoni, która od lat posługuje się metodami e -learningu.

  Nie mamy jednak wpływu na narzędzia, którymi dysponują uczniowie ani na jakość połączenia internetowego. 

  Na naszej stronie stosujemy pliki cookies, aby jej działanie było jak najlepsze. Dzięki nim witryna zapamiętuje również Państwa preferencje. Klikając "Akceptuj" wyrażacie Państwo zgodę na wszystkie "ciasteczka".