• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Święto Niepodległości w naszej szkole

  Święto Niepodległości w naszej szkole

  Akademia poświęcona odzyskaniu niepodległości to impreza, na którą w naszej szkole się czeka. I to nie tylko z powodów patriotycznych. Pani Beata Miłkowska zawsze przygotowuje niebanalne uroczystości, które chętnie oglądają uczniowie w każdym wieku, nauczyciele, a czasem nawet rodzice czy dziadkowie. 

  W ostatni piątek, 8 listopada 2019 r. odbył się taki uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.W tym roku mija 101 rocznica tamtych wydarzeń. Wystąpił chór, który przy akompaniamencie zespołu kameralnego prowadzonego przez panią Natalię Skrobanię, zaśpiewał pieśni pt. Hymn do miłości Ojczyzny, Marsz Polonia, Hej chłopcy oraz Piechota w aranżacji pana Bartosza Rozdeby i pod jego kierownictwem. 

  Aktorzy – uczniowie z klasy 8a, 6a i 6b -.przedstawili fragment inscenizacji Nocy Listopadowej  Stanisława Wyspiańskiego, a w dalszej części widzowie mogli dowiedzieć się o okolicznościach odzyskania przez Polskę wolności. Częścią akademii było też wykonanie przez aktorów współczesnych piosenek  nawiązujących tematyką do tego wydarzenia pt. Wolność kocham i rozumiem, Zakazane zostało, Czy widzisz światełko w tunelu. Nad artystycznym wyrazem uroczystości czuwały autorki,  pani Joanna Jagodzińska i pani Beata Miłkowska.

  Na naszej stronie stosujemy pliki cookies, aby jej działanie było jak najlepsze. Dzięki nim witryna zapamiętuje również Państwa preferencje. Klikając "Akceptuj" wyrażacie Państwo zgodę na wszystkie "ciasteczka".