• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Aktualności

  Sytuacja epidemiczna w szkole

  Szanowni Państwo,
  chcielibyśmy poinformować o sytuacji epidemicznej w szkole i wypracować z Państwem sposób możliwie najszybszego powrotu uczniów do pracy w trybie stacjonarnym. 20 stycznia (w czwartek) ok. godz. 18:00 u trzykrotnie zaszczepionej nauczycielki uczącej geografii w klasach IV-VIII oraz prowadzącej zajęcia Koła Młodego Ekologa w klasach 0-III wykryto ponowne zakażenie COVID-19. PSSE ustaliła w trakcie wywiadu przeprowadzonego 20 stycznia 2022 r. ok. godz. 19:00, że nauczycielka prowadząca tego typu zajęcia nie ma możliwości zachowania odpowiedniego dystansu ze względu na konieczność stosowania specyficznych metod pracy (uczniowie podchodzą do mapy, pracują z atlasem, eksponatami i różnymi pomocami dydaktycznymi, co wymaga bliskiego kontaktu). Nie dziwi więc to, że PSSE poinformowała nas o trzech kolejnych przypadkach zachorowania u uczniów klas: VI am, VII b i II cm.
  Na podstawienie ustnej opinii wyrażonej w rozmowie telefonicznej z pracownikiem PSSE podjęliśmy decyzję o przejściu na nauczanie w trybie zdalnym, ponieważ nauczycielka miała kontakt z większością uczniów naszej szkoły i zagrożenie epidemiczne jest w tej sytuacji bardzo wysokie, co potwierdza fakt, iż dzisiaj dowiedzieliśmy się o dwóch kolejnych przypadkach pozytywnego wyniku testu u naszych uczniów i złym samopoczuciu innych.
  Po konsultacji z dr n.med. Joanną Jursą-Kuleszą, mikrobiologiem i epidemiologiem w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, ustaliliśmy, że zajęcia w trybie zdalnym będą prowadzone do 24.01, czyli do poniedziałku, a ponieważ będzie to piąty dzień od kontaktu, w tym dniu zostaną przetestowani wszyscy pracownicy szkoły. Jeśli nie pojawią się u nich objawy chorobowe i wyniki testów będą negatywne, od wtorku będziemy mogli powrócić do pracy w trybie stacjonarnym.
  W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z apelem o wnikliwą obserwację dzieci pod względem zdrowotnym (sugerujemy wykonanie testu antygenowego). W szkole powinny przebywać dzieci zdrowe bez żadnych objawów chorobowych, wyposażone w maseczkę. Bardzo prosimy o zgłoszenie każdego przypadku zachorowania u wychowawcy lub w sekretariacie szkoły tel: 914878000 lub kom: 501640241 (dyr. Renata Wysokińska). Pamiętajmy, dobro dzieci jest najważniejsze i w tym trudnym czasie powinniśmy być wyjątkowo czujni.

  Informację o ewentualnym przywróceniu zajęć w szkole od 25.01 (wtorek) przekażemy w poniedziałek ok. godz. 19:00. Prosimy Państwa o zrozumienie. Życzymy Państwu i naszym Uczniom dużo zdrowia i miłego wypoczynku podczas ferii.

  Z poważaniem,
  Dyrekcja

  Skip to content