• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Z wizytą na Dolnym Śląsku, czyli zielona szkoła klas ósmych

  Z wizytą na Dolnym Śląsku, czyli zielona szkoła klas ósmych

  Klasy 8 odwiedziły miasto 120 mostów – Wrocław.
  Pierwszego dnia zaczęliśmy zwiedzanie od przejazdu „Polinką” i lekcji z przewodnikiem w Muzeum Wody Hydropolis. Następnym punktem był spacer po Rynku. Miasto zachwyciło architekturą i wspaniałym klimatem. Późnym popołudniem udaliśmy się do Parku Juliusza Słowackiego, aby podziwiać Panoramę Racławicką.
  Drugi dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Poznaliśmy historię Hali Stulecia. Wsłuchani w głos przewodnika odwiedziliśmy Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, a także powstały w 1865 Ogród Zoologiczny i Afrykarium.
  Spacerując bulwarami zwiedziliśmy Ostrów Piaskowy i Ostrów Tumski, na którym mieliśmy możliwość spotkać i podziwiać urokliwą postać latarnika. Ostatnim punktem tego dnia było Kolejkowo – największa wystawa makiet w Polsce. Na powierzchni 900 metrów kwadratowych ekspozycji znajduje się świat w miniaturze.
  Taras widokowy w Sky Tower na wysokości 200 metrów – tak rozpoczęliśmy piątek, dzień trzeci. Spacerując szlakiem wrocławskich krasnali, zachwyceni kolorowymi kamienicami i uliczkami wysłuchaliśmy historii Starego Miasta. Podziwialiśmy Pomnik Zwierząt Rzeźnych na Starych Jatkach, Ratusz, Pręgierz, Plac Solny, Bazylikę św. Elżbiety.
  Po trzech niezapomnianych dniach pożegnaliśmy przepiękny Wrocław.