• +48 91 487 80 00
 • sekretariat@podstawowa.piwoni.pl
 • ul. Ks. Piotra Skargi 23, 70-487 Szczecin
 • Z wizytą na Dolnym Śląsku, czyli zielona szkoła klas ósmych

  Z wizytą na Dolnym Śląsku, czyli zielona szkoła klas ósmych

  Klasy 8 odwiedziły miasto 120 mostów – Wrocław.
  Pierwszego dnia zaczęliśmy zwiedzanie od przejazdu „Polinką” i lekcji z przewodnikiem w Muzeum Wody Hydropolis. Następnym punktem był spacer po Rynku. Miasto zachwyciło architekturą i wspaniałym klimatem. Późnym popołudniem udaliśmy się do Parku Juliusza Słowackiego, aby podziwiać Panoramę Racławicką.
  Drugi dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Poznaliśmy historię Hali Stulecia. Wsłuchani w głos przewodnika odwiedziliśmy Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, a także powstały w 1865 Ogród Zoologiczny i Afrykarium.
  Spacerując bulwarami zwiedziliśmy Ostrów Piaskowy i Ostrów Tumski, na którym mieliśmy możliwość spotkać i podziwiać urokliwą postać latarnika. Ostatnim punktem tego dnia było Kolejkowo – największa wystawa makiet w Polsce. Na powierzchni 900 metrów kwadratowych ekspozycji znajduje się świat w miniaturze.
  Taras widokowy w Sky Tower na wysokości 200 metrów – tak rozpoczęliśmy piątek, dzień trzeci. Spacerując szlakiem wrocławskich krasnali, zachwyceni kolorowymi kamienicami i uliczkami wysłuchaliśmy historii Starego Miasta. Podziwialiśmy Pomnik Zwierząt Rzeźnych na Starych Jatkach, Ratusz, Pręgierz, Plac Solny, Bazylikę św. Elżbiety.
  Po trzech niezapomnianych dniach pożegnaliśmy przepiękny Wrocław.

  Na naszej stronie stosujemy pliki cookies, aby jej działanie było jak najlepsze. Dzięki nim witryna zapamiętuje również Państwa preferencje. Klikając "Akceptuj" wyrażacie Państwo zgodę na wszystkie "ciasteczka".